Limity znaków: Twitter 280 | LinkedIn 2.000 | Instagram 2.200 | SMS 160 | Pinterest 500
Wpisz lub skopiuj tekst do licznika slów:

Licznik słów i liter

 

Darmowy internetowy licznik słów i liter, dzięki któremu błyskawicznie dowiesz się ile słów i liter zawiera Twój tekst, sprawdzisz ile ma znaków ze spacjami lub bez spacji, ile znaków specjalnych oraz ile cyfr. Wszystkie dane statystyczne dotyczące Twojego tekstu w jednym miejscu.

 

Czym jest licznik słów i jak go używać

 

Licznik słów to darmowy kalkulator do szybkiego liczenia słów, liter, znaków specjalnych i cyfr w dowolnym tekście. Po prostu wpisz lub wklej dowolny tekst w polu tekstowym powyżej i naciśnij oblicz. Nasze narzędzie pokaże dokładną liczbę użytych w nim słów i liter dzięki czemu będziesz mógł precyzyjniej dopasować długość swojego dokumentu do wymaganych potrzeb.

 

Coraz częściej pracodawcy i zleceniodawcy wymagają od swoich autorów napisania tekstów według sztywnych wytycznych w tym dokładnie dopasowanej ilości użytych słów i liter. Uzależniają też od tego wypłatę wynagrodzenia. Nic dziwnego przecież media drukowane mają ograniczoną ilość miejsca na artykuły, a media internetowe muszą stosować się do zaleceń Google w zakresie SEO. Z pomocą przychodzi nasz internetowy licznik słów i liter. Niezależnie od tego czy jesteś studentem piszącym pracę zaliczeniową, specjalistą pracującym z portalami Social Media, dziennikarzem, freelancerem lub managerem ds. PR, który musi opublikować krótki komunikat prasowy. Teraz możesz być lepszy od innych. Użyj nasz licznik słów i wykonaj swoje zadanie szybciej i sprawniej. Tylko u nas, w jednym miejscu dowiesz się nie tylko ile słów i liter zawiera napisany przez Ciebie tekst, ale także ile zostało w nim użytych znaków specjalnych i cyfr.

 

Dla kogo został stworzony licznik słów

 

Współczesne narzędzia pracy i rozwój serwisów społecznościowych determinują częstotliwość korzystania z różnego rodzaju komunikatorów i portali Social Media. Ich właściciele ustawiają własne limity na maksymalną liczbę wysyłanych wiadomości czy ilość możliwych do użycia znaków. Z pomocą przychodzi nasz licznik słów, gdyż pozwala śledzić te różnice i mieścić się w ustawionych limitach. Po prostu wpisz dowolny tekst i zobacz czy mieści się w normach danego komunikatora. Jeśli tekst jest za długi zostaniesz o tym powiadomiony, a jeśli za krótki możesz wykorzystać wolne miejsce na dodatkowy przekaz. Spróbuj i zobacz sam jakie to jest proste.

 

Internet to nowe medium, które ciągle rośnie i się zmienia. Można go porównać do olbrzymiej ulicy w mieście, a adres WWW jest swego rodzaju adresem na tej ulicy. Im lepszy adres tym więcej masz klientów. Aby poinformować potencjalnych klientów o swoim adresie należy zadbać o pozycjonowanie nazywane potocznie SEO. Algorytmy wpływające na pozycję w SEO ewoluują i są cały czas dopracowywane przez Google i innych producentów wyszukiwarek. Wyznaczają one sztywne reguły i metody wpływania na wyniki SEO. Jednym z podstawowych elementów jest prawidłowe wypełnienie meta tagów z uwzględnieniem limitów długości nałożonych przez Google. Dzięki naszemu licznikowi słów i liter z łatwością dopasujesz meta tagi do idealnego wzoru wykorzystując całe dostępne miejsce. Poniżej znajduje się lista limitów słów i znaków w popularnych programach i sieciach społecznościowych, z których korzystamy codziennie.

 

Licznik słów w korespondencji e-mail

 

Zdarzało Ci się otrzymać w pracy mail, który swoją długością bardziej od maila przypominał dwa tomy książki L. Tołstoja „Wojna i Pokój”? Chciało Ci się to czytać? Jeśli nie to nie rób tego samego innym. Wklej napisanego przez siebie maila do naszego licznika słów i policz jego długość. Jeśli jest za długi to skróć. Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale staraj się nie używać więcej niż 500 znaków ze spacjami w jednym mailu.

 

CV, wnioski i dokumenty urzędowe

 

Standardową długością każdego napisanego tekstu jest ilość 2.000 znaków ze spacjami na jedną kartkę. Ale wszyscy wiemy, że zbyt długi tekst w CV lub dokumentach urzędowych może tylko zniechęcić czytającego. Dlatego długość i proporcje napisanego przez siebie tekstu lepiej sprawdzić przed wysłaniem do adresata. Nasz licznik słów znacząco ułatwi Tobie to zadanie i pomoże dopasować długość tekstu do pożądanego rozmiaru.

 

 

Limity słów na Twitterze

 

Piszesz wiadomości na Twitterze? A może Twoja praca polega na codziennej publikacji krótkich twitów, ale boisz się przekroczyć dopuszczalną długość komunikatu? Nic prostszego! Od teraz możesz sprawdzić długość każdej napisanej wiadomości i w razie potrzeby dopasować ją bezpośrednio na naszym portalu. Sprawdź ile wykorzystałeś dopuszczalnego limitu i ile miejsca jeszcze Tobie zostało. Limit znaków na pojedynczy komunikat w Twitterze wynosi 280. Nasz licznik słów pomoże wykorzystać potencjał tego medium na maksimum.

 

Limity słów na LinkedIn

 

Coraz więcej firm zatrudnia specjalistów nie tylko od Facebooka i Twittera, ale także od LinkedIna. Agencje interaktywne i sales boty nauczyły się wykorzystywać to medium do generowania leadów i sprzedaży swoich produktów. Ty też zacznij sprzedawać na LinkedIn. Nasz licznik słów pomoże Ci dostosować swoje komunikaty do optymalnego rozmiaru nie przekraczającego limitu 2.000 znaków i zwiększyć efektywność przekazu reklamowego. Użyj naszego kalkulatora i poszerz działalność swojej firmy jeszcze dzisiaj.

 

Licznik słów i limity na Facebooku

 

Facebook jest stosunkowo liberalnym portalem jeśli chodzi o obowiązujące limity i ograniczenia. Oczywiście nie opublikujesz tu swojej książki, ale limit 20.0000 znaków w Messengerze daje całkiem dużą swobodę w rozpisywaniu się na każdy temat. Jednak limity na krótkie podsumowania 255 znaków i nazwę swojego konta 50 znaków mogą już być pewną trudnością dla specjalistów na co dzień pracujących z tym portalem. Licznik słów i liter pomoże Ci także w pracy na Facebooku przy tworzeniu tekstów, komunikatów i wiadomości.

 

Licznik słów i limit słów w SMS

 

Wszyscy wiemy czym jest SMS. Dosłowne tłumaczenie z angielskiego to Short Message Service czyli Usługa Krótkiej Wiadomości. Ale czy ktoś pamięta, że kiedyś na ekranie telefonu mieściło się zaledwie 160 znaków w wiadomości SMS? Z pewnością mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale ten limit obowiązuje do dzisiaj. Po prostu producenci telefonów nie ograniczają już pola tekstowego do 160 znaków i pozwalają napisać dłuższą wiadomość, która później jest automatycznie dzielona na krótsze po 160 znaków każda. Autor i adresat myślą, że to jedna wiadomość, ale w rzeczywistości telefon wysyła ich kilka proporcjonalnie do długości tekstu. Licznik słów pomoże Ci kontrolować długość wysyłanych wiadomości SMS i kontrolować wydatki związane z rachunkiem za telefon.

 

Limity słów Instagram

 

nstagram to przede wszystkim zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Ale czy wiecie, że na tym należącym do Facebooka portalu można również pisać wiadomości? I to nie byle jakie, ale aż do 2.200 znaków każda. Można je dodawać jako opisy do zdjęć zwiększając silę przekazu marketingowego lub nawołując użytkowników do działania. Nasz licznik słów pomoże Ci kontrolować długość tych komunikatów dopasowując ich rozmiar do odpowiedniej długości.

 

Licznik słów Pinterest

 

Pinterest podobnie jak Instagram to raj dla wzrokowców. Serwisy różnią się między sobą, gdyż drugi to głównie zdjęcia, a pierwszy rysunki artystów. Zwiększyć swój przekaz jednak możemy dzięki umieszczeniu opisu pod swoją grafiką długość którego jest ograniczona do 500 znaków. Pomożemy Ci zmieścić się w tym limicie i dostosować każdy opis do stawianych wymogów.